Poklic – učiteljica športa

Konec osnovne šole je po navadi šele začetek. Začetek iskanja poti, ki nas bodo vodile skozi življenje. In ena od pomembnejših je zagotovo poklicna potV rubriki Vodi me šolska pot … bomo skozi kratke pogovore z različnimi sogovorniki predstavljali različne poklice in tako učencem (višjih razredov) morda malo pomagali pri izbiri srednje šole. Začeli bomo kar v “domači hiši”, saj smo k sodelovanju povabili našo učiteljico, gospo Veroniko Hudobreznik, profesorico športa.

Spraševala je: Tinkara Š., 7. a

Kdaj ste se odločili, da boste postali učiteljica telovadbe?

Že v zgodnjem otroštvu sem kolebala med učiteljico glasbe in športa, a v srednji šoli je padla kocka.

Kdo vas je za to navdušil?

Navdušila me je profesorica v srednji šoli s svojim odnosom in prikazanim delom.

Kdaj obžalujete, da ste se odločili za ta poklic?

Še nikoli do sedaj. Hvaležna sem za vsako minuto, ki jo lahko preživim kot učiteljica športa.

Kaj se vam zdi pri vašem delu najtežje?

Najtežje mi je v tistih trenutkih, ko ne najdem stika z učenci oziroma se mi zdi, da nisem pravilno odreagirala.

Kakšen je bil študij?

Zanimiv, uspešen in zelo delaven.

S katerim športom ste imeli na fakulteti največ težav?

Z gimnastiko, hahaha!!! A sedaj zelo rada posredujem to vsebino.

Kaj bi sporočili učencem, ki se odločajo o vpisu na srednjo šolo?

Izberite šolo, v katero boste radi in z veseljem zahajali.