Sven Š. – plavalec

Spraševala je: Monika M.

Osmošolec Sven Š. je predan in vztrajen športnik. Trenira plavanje in se udeležuje tekmovanj. V šoli ne govori o plavanju in svojih dosežkih, razen, če ga kdo vpraša. Takrat pove, da v plavanju preprosto uživa. Da bi o njem in njegovi ljubezni do plavanja izvedeli kaj več, sem mu zastavila nekaj vprašanj.

Plavanje treniraš dovolj dolgo, da že tekmuješ. Kako dolgo je to?

S plavanjem se ukvarjam že skoraj tri leta.

Vem, da si odličen plavalec. Na kateri svoj dosežek pa si najbolj ponosen?

Najbolj sem ponosen na to, da med trenerji veljam za boljšega plavalca in da treniram s starejšimi od sebe.

Vedno praviš, da v plavanju uživaš. Zakaj ti je plavanje tako všeč?

Že od majhnih nog sem rad v vodi, ko pa mi soplavalci rečejo, da želijo biti taki, ko sem jaz, pa me to še bolj žene k uspehu.

Zaupal si mi, da bi bil v prihodnosti morda rad plavalni trener. Zakaj?

Ker bi rad svoje znanje delil z ostalimi, jih motiviral, jim pomagal, skratka, ker bi v tem res užival.

Prostega časa najbrž nimaš veliko. Kaj takrat najraje počneš?

V prostem času najraje igram igrice, najbolj pa mi je pri tem všeč, da jih lahko igram s prijatelji.

Kdo je tvoj največji vzornik, zakaj ga občuduješ?

Moj največji vzornik je Michael Phelps, saj ima enaindvajset zlatih olimpijskih medalj, dve srebrni in dve bronasti. Občudujem ga zaradi njegove predanosti do plavanja in želje po uspehu.

Imaš rad šolo? Kateri je tvoj najljubši predmet?

Šolo imam rad in ne delim mnenja s tistimi, ki mislijo, da je šola nekaj groznega in slabega. Moja najljubša predmeta pa sta slovenščina in šport.

Če bi nekoč o tvojem življenju posneli film, kako bi ga naslovili?

Mislim, da bi film lahko naslovili Pot do zmage, saj vse, kar delam, delam z odliko in trdo garam, da bi bil najboljši.